Sarunu festivāla LAMPA iesildīšana Iļģuciemā | Visas Iespējas
Pasākumi

Sarunu festivāla LAMPA iesildīšana Iļģuciemā

11. mai 2019, 10:00 - 11. mai 2019, 16:30

Apraksts:

Nepaliec mājās, mums kopā ir daudz par ko parunāt!

Aizraujošas sarunas, spraigas diskusijas par cilvēku emocijām, skolu izglītību un Rīgas nākotni, Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates, kā arī spēles un darbnīcas bērniem – 11. maijā LAMPA iesildās Rīgā, Iļģuciema Nordeķu parkā.

PROGRAMMA
13.00 – 14.05   Darbnīca “Kāpēc Tu man besī? No kurienes rodas dusmas” | rīko Fonds atvērtai sabiedrībai "DOTS"

Darbnīcu vadīs Artūrs Miksons, ārsts-psihoterapeits, RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts, kurš ikdienā strādā gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem.

Visas emocijas, kas ir Tevī, ir vajadzīgas - dusmas, bailes, kauns, vainas izjūta, interese, prieks, greizsirdība, skaudība u.c. - tik svarīgi mēģināt atšķirt, vai tās atbilst realitātei, vai tomēr pagātnes pieredze tās "izkropļo". Ja Tev kaut kas besī, pasaki to - konstruktīvi!

14.20 – 15.20   Zināšanu X faktors | rīko festivāla izglītības satura patrons Swedbank Latvia

Trīs mācību procesa spēcināšanas stāsti, kas var notikt katrā skolā un sekmē zināšanu noturību, skolēnu ieinteresētību un vecāku līdzdalību.

Sarunā piedalīsies Gatis Narvaišs, Endurio skolu izaugsmes vadītājs, Lauris Bokišs, Skolu programmas “Dzīvei gatavs” vadītājs, Aija Tūna, programmas „Latvijas skolas soma” vadītāja, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs.

15.35 – 16.35   Diskusija “PēcRīga”  (krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā) | rīko Русское вещание LTV7

Runāsim par pilsētas attīstības plānu, par to, kādi instrumenti ir tās iedzīvotājiem un vai viņi spēj kaut ko ietekmēt, kāds būs sabiedriskais transports, kādi ekonomikas dzinēji ir pilsētas rīcībā.

16.50 – 18.20   Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates | rīko Fonds atvērtai sabiedrībai "DOTS"

Debatēs esam uzaicinājuši piedalīties pārstāves tikai no tām politiskajām partijām, kuru sarakstos Eiropas Parlamenta  vēlēšanām pirmajā pieciniekā ir vismaz viena sieviete, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību un vienlaikus raisot diskusiju par sieviešu līdzdalību politikā.

Dalību apstiprināja Gunta Anča, PROGRESĪVIE, Inga Bite, Latvijas Reģionu apvienība, Beata Jonite, Kam pieder Valsts?, Sandra Kalniete Jaunā Vienotība, Regīna Ločmele-Luņova, Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa", Linda Ozola, Jaunā konservatīvā partija, Dana Reizniece-Ozola, ZZS, Baiba Rubesa, Attīstībai / Par, Inguna Sudraba, Atmoda, Tatjana Ždanoka, Latvijas Krievu savienība Русский союз Латвии.

18.35 – 19.30   The Swamp Shakers koncerts

Dienas garumā darbosies Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā radošā uzdevumu telts "Esi Digi? Esi Safe!" https://digisafe.lv/

Radošajā teltī rosināsim domāt: kā justies drošāk, darbojoties digitālajā vidē? Kādus nospiedumus atstāj ieraksti internetā? Vai mūsu pēdas internetā var izdzēst? Kādēļ meklētā informācija pie mums atgriežas? Vai mūsu dati tiešām pieder tikai mums?

BĒRNIEM

13.00 – 18.15 Brain Games LV galda spēles, kā arī raķešu darbnīca un eksperimentu šovs no Zinātkāres centrs ZINOO.

Mums palīdz un finansiāli atbalsta Europeforcitizens, British Council Latvia, Vācijas vēstniecība Rīgā-Deutsche Botschaft Riga un Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums "Latvijas Finieris".

*Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Dalības maksa

Bezmaksas (Ceļa izdevumi apmaksāti)

Valoda

latviešu

Atslēgas Vārdi

Sociālā atbildība
Tīklošanās