Piedalies JSPA foto un video pieredzes stāstu konkursā | Visas Iespējas
Konkursi

Piedalies JSPA foto un video pieredzes stāstu konkursā

Pieteikšanās termiņš: 13. septembris, 2020

2. sep 2020, 21:00 - 29. okt 2020, 22:00

Apraksts:

Sagaidot  jauno Eiropas Savienības programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un  “Eiropas Solidaritātes korpuss” posmu 2021. gadā, Jaunatnes  starptautisko programmu aģentūra (JSPA) vēlas atskatīties uz  sasniegtajiem rezultātiem, tāpēc aicina ikvienu, kurš ir bijis programmu  “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”  dalībnieks, līdz 14. septembrim dalīties ar savu pieredzes stāstu foto  vai video formātā.

Vairāk nekā 33 tūkstoši jauniešu un darbā ar jaunatni iesaistīto  piedalījušies programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu  aktivitātēs un iesaistījušies kādā no programmas “Eiropas Solidaritātes  korpuss” projektiem, piedzīvojot jauniešu apmaiņas, solidaritātes  projektus, brīvprātīgo darbu, gūstot darba pieredzi un īstenojot  solidaritātes aktivitātes un jauniešu iniciatīvas gan Latvijā, gan  ārvalstīs. Tas ir bijis iespējams pateicoties programmām “Erasmus+:  Jaunatne darbībā” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuras noslēdzas  šogad – 2020. gada decembrī.

Sagaidot jaunās programmas, JSPA vēlas atskatīties uz sasniegtajiem  rezultātiem un iegūtajām pieredzēm, tāpēc aicina ikvienu, kurš ir bijis  programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” (2014 – 2020) un  “Eiropas  Solidaritātes korpuss” (2018 – 2020) dalībnieks, attiecīgajā programmu  īstenošanas laika posmā, dalīties ar savu pieredzes stāstu vienā no  stāstu kategorijām:

 1. Projekts, kā atspēriens
  Dalība programmās ir palīdzējusi sasniegt jaunas profesionālās  virsotnes, ir iegūtas nenovērtējamas zināšanas vai prasmes, kuras  veiksmīgi izmantotas karjeras izaugsmē.
 2. Satikšanās stāsts
  Dalība projektā ir ļāvusi uzplaukt romantiskai mīlestībai. Pateicoties  iesaistei projektā esi saticis savu labāko draugu vai pat vairākus  draugus.
 3. Restarts
  Ar savu dalību programmā esi veicinājis/-usi noteiktas sabiedrības  grupas vai kopienas problēmu risināšanu. Esi palīdzējis reanimēt  organizācijas, veicinājis līdzcilvēku iesaisti vietējai kopienai  nozīmīgu izaicinājumu pārvarēšanā.
 4. Elpu aizraujošākā pieredze
  Dalība programmā tev ir likusi apgūt unikālas un neierastas prasmes,  apceļot un viesoties vietās, kuras parasti apmeklētājiem nav pieejamas,  satikt iedvesmojošus cilvēkus.
 5. Izaicinošākā pieredze
  Projekta laikā esi piedzīvojis/-usi pieredzi, kas tev ir bijusi izaicinoša un likusi pārvarēt šķietami nepārvaramus šķēršus.
 6. Eiropas pieredze Latvijai
  Esi ārvalstnieks vai tava organizācija var lepoties ar stāstu par  ārvalstu projekta dalībnieku, kas ar savu dalību programmu aktivitātēs  Latvijā sniedzis vērā ņemamu ieguldījumu vietējās kopienas, pilsētas,  novada vai visas Latvijas attīstībā.
 7. Programmu guru
  Sevi sauc par ilggadēju programmu dalībnieku, un esi  izmantojis/-usi  vienas vai abu programmu iespējas, iesaistoties vairākos projektos.  Iespējams tava pieredze sniedzas ārpus līdzšinējā projektu perioda,  rodot saknes programmās “Jaunatne” vai “Jaunatne darbībā”, un iegūtā  pieredze ir pozitīvi ietekmējusi tevi, tavu pārstāvēto organizāciju vai  darbības jomu.
 8. Veiksmīga sadarbība
  Pateicoties dalībai programmās – radot un iesaistoties citu veidotos  projektos, ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar pašvaldību, dažādām  organizācijām vai iestādēm.  Dalība programmā ir ļāvusi izveidot  nozīmīgu starptautisku sadarbību.

Kā piedalīties?

Ļauj atmiņām vaļu, un līdz 14. septembrim  (ieskaitot) sūti savu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un “Eiropas  Solidaritātes korpuss” pieredzes stāstu foto vai video formātā ar īsu  aprakstu uz pieredze[at]jaunatne.gov.lv,  piesakot to vienā no stāstu kategorijām. Stāsts iesniedzams latviešu  valodā, apraksts nedrīkst pārsniegt 150 vārdus, attēlam jābūt  ne  lielākam kā 5 MB, video nevar būt garāks par 3 min. Darbiem jābūt  oriģināliem, tie nedrīkst būt iepriekš publicēti.

Pieredzes stāsta pieteikuma e-pastā jānorāda autora vārds,  programmas/-u veidi, projekta nosaukums, organizācija vai iestāde, kas  īstenoja projektu, piedalīšanās gads/-i, iesniedzēja telefona nr. un  e-pasts.

Iesniedzot pieteikumu, pretendents piekrīt, ka šie materiāli tiks  izmantoti publiskā programmas komunikācijā un būs publiski pieejami.  Interesantākos un iedvesmojošākos stāstus varēs apskatīt JSPA Facebook  lapā un tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv.

Uzvarētāji un balvas

Līdz 30. oktobra plkst 12.00,  JSPA Facebook lapā publiskā balsojumā sekotāji izraudzīsies vienu  aizraujošāko, interesantāko un iedvesmojošāko stāstu katrā kategorijā.  Visvairāk balsu ieguvušie saņems ielūgumus uz programmu noslēguma  pasākumu 5. novembrī, Rīgā, kur tiks apbalvoti. Uzvarētāji publiski tiks  paziņoti pēc programmu noslēguma pasākuma.

Vieta

Online

Dalības maksa

Bezmaksas (Ceļa izdevumi apmaksāti)

Valoda

latviešu

Atslēgas Vārdi

Apmācības
Tīklošanās
Foto&video
Neformālā izglītība
Ceļošana
Erasmus+