Pasākumi

Eurodesk pasākumi jauniešiem Latvijas pilsētās

23. mai 2021, 21:00 - 2. jūn 2021, 21:00

Apraksts:

Izmantojot viedierīču sniegtās priekšrocības, Eiropas informācijas tīkla Eurodesk organizācijas  vairākās Latvijas pilsētas  no 24. maija līdz 3. jūnijam rīkos Eiropas  Jaunatnes nedēļas pasākumus gan tiešsaistē, gan pilsētvidē, savukārt  jauniešiem ar ierobežotām iespējām [1] pasākumi nelielās grupās un, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus, notiks arī klātienē.

Tukuma novada “Multifunkcionālais  jaunatnes iniciatīvu centrs” no 24. maija līdz 6. jūnijam aicinās  vietējos jauniešus kopā ar ģimenēm doties ekspedīcijā “Uz Tukumu pēc 11  jaunatnes mērķiem”. Pastaigā ar viedierīču lietotnes palīdzību jaunieši  ne tikai iepazīs interesantas Tukuma vietas, bet gūs ieskatu par Eiropas  jaunatnes mērķiem un to sasaisti ar jauniešu ikdienas dzīvi.

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs no 24. – 28.  maijam skolēniem brīvā dabā, savas skolas teritorijā organizēs  interaktīvu spēli “Mūsu nākotne mūsu rokās”.

Sējas novadā, Jūrmalā un Ķekavas novadā no 25. maija  līdz pat 1. jūnijam jauniešiem būs iespēja piedalīties orientēšanās  pasākumos “Esi aktīvs Sējas novadā!”, “Esi pats Jūrmalā!” un “Esi zaļš  Ķekavas novadā!”, ar viedierīču palīdzību veicot uzdevumus par  līdzdalību, emocionālo veselību un zaļu dzīvesveidu. Pasākumus organizēs  biedrība “Creative Minds For Culture” kopā ar Ķekavas novada izglītības  pārvaldi un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centru.

Bet Alūksnes, Siguldas, Limbažu, Rūjienas, Aizkraukles un Gulbenes jaunieši 26. maijā tiešsaistē piedalīsies jauniešu centra “Bāze” organizētā erudīcijas spēlē “ES pieDALOS”.

Vairākas aktivitātes paredzētas arī Rīgā. 27. maijā,  tuvojoties eksāmenu laikam, sesijām augstskolās un brīdim, kad jāizdara  izvēle par tālākiem plāniem, “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” aicinās  jauniešus uz informatīvu vebināru par paniku, trauksmi un mentālo  veselību “Kā “nepanikot” izvēļu priekšā?”, bet “Baltijas Reģionālais  fonds” un organizācija “3D Friends” mazākumtautību jauniešiem ar  ierobežotām iespējām, izmantojot neformālās izglītības un teātra mākslas  metodes, stāstīs par Eiropas jaunatnes mērķiem un ES programmas  “Erasmus+” iespējām. 28. maijā Rīgas Lietuviešu vidusskolas jaunieši  sadarbībā ar “Baltijas Reģionālo fondu” organizēs debates “Jaunieši  debatē par klimatu!”, kur skolēni diskutēs par klimata izmaiņām,  apzinoties savu ietekmi klimata veidošanā. 29. maijā Mežaparka  teritorijā, notiks vēl viens “Baltijas Reģionālais fonda” organizēts  pasākums, kur vietējie un starptautiskie brīvprātīgie būs sagatavojuši  uzdevumus jauniešiem ar ierobežotām iespējām. Uzdevumu tematika aptvers  jauniešu iespējas Eiropā, iekļaušanu un dažādību, vides ilgtspēju,  aktīvu līdzdalību un digitālo transformāciju.

Liepājā biedrība “Attīstības platforma YOU+” 28.  maijā ielūdz uz tiešsaistes tikšanos ar jauniešiem, kas šobrīd atrodas  ārvalstīs, lai kopīgi diskutētu par dzīvi citviet un jauniešu iespējām  plašajā pasaulē.

Eiropas Jaunatnes nedēļu 3. jūnijā noslēgs Gulbenes novada tiešsaistes jauniešu saruna par zaļu un ilgtspējīgu dzīvesveidu.

Ar detalizētu informāciju par pasākumiem un pieteikšanos tiem var iepazīties Eiropas Jaunatnes nedēļas tīmekļa vietnē.

[1]  Par jauniešiem ar ierobežotām iespējām uzskatāmi ne tikai jaunieši ar  fizisku vai garīgu invaliditāti, bet arī tādi jaunieši, kuriem ir  mācīšanās grūtības, ekonomiskie, sociālie vai ģeogrāfiskie šķēršļi,  veselības problēmas, kultūras atšķirības u.c. ierobežojošie faktori.

Vieta

Online

Dalības maksa

Bezmaksas (Ceļa izdevumi apmaksāti)

Valoda

latviešu

Atslēgas Vārdi

Aktīvā atpūtaTīklošanāsSkolēniemStudentiemPašattīstība