Dusmas, kauns un vainas izjūta. Kāda blusa Tev ir iekodusi? | Visas Iespējas
Diskusijas & Semināri

Dusmas, kauns un vainas izjūta. Kāda blusa Tev ir iekodusi?

22. apr 2021, 15:00 - 22. apr 2021, 17:00

Apraksts:

Ceturtdien, 22. aprīlī, plkst. 18:00 notiks trešā projekta It’s ok not to be ok* jeb Kas slēpjas aiz “normāli”  nodarbība “Dusmas, kauns un vainas izjūta. Kāda blusa Tev ir iekodusi?”, kuru vadīs Romāns Beskrovnijs, rezidents-psihoterapeits RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā.

Nodarbībā tiks apskatītas kopā 3 sajūtas - dusmas, kauns un vainas izjūta, jo tās ir cieši saistītas savā starpā, un nereti viena noved pie otras, kā arī ir vienas no stiprākajām nepatīkajām sajūtām, kuras cilvēks var piedzīvot. Tiks izskatīti tādi jautājumi kā: kas mūsos rada kauna sajūtu? Vai tā vienmēr ir pamatota? Cik liela ietekme uz mums ir šīm sajūtām? Ar šīs nodarbības palīdzību, jaunieši vēlās aicināt arī citus pievērt uzmanību savām emocijām un iemācīties tās identificēt un racionalizēt. Šī būs jau trešā nodarbība ciklā “Emocijas...”, kuram sekos cikli par mentālajiem traucējumiem un attiecībām. Nodarbības sastāv no divām daļām - teorētiskās un praktiskās daļas, kurā tiek piedāvātas metodes un aktivitātes, ar kuru palīdzību dalībnieki arī turpmāk var izzināt sevi un savas emocijas. Dalībniekiem tiek arī dota iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus nozares speciālistiem.

Šī gada laikā tiks īstenotas 10 zinātnē balstītas nodarbības par dažādiem psihiskās veselības jautājumiem, kurās būs iespēja piedalīties jebkuram Jūrmalas jaunietim vecumā no 15 līdz 30 gadiem, bet dalība netiks atteikta arī citiem interesentiem.
Pieteikties trešajai nodarbībai var, izmantojot linku:  http://bit.ly/dusmaskauns
Bet, ja vēlies jau iepriekš uzdot anonīmus jautājumus lektoram: https://bit.ly/dusmasjautajumi

Pieteikšanās ar savu īsto vārdu vai tā uzrādīšana nodarbības laikā nav obligāta, bet aicinām dalībniekus informēt mūs, ja pēc pieteikšanās apmeklēt nodarbību tomēr nebūs iespējams, jo vietu skaits ir ierobežots, bet pieprasījums - liels.
Vairāk par projektu, gaidāmajām aktivitātēm un visu aktuālo var lasīt Facebook lapā “It’s ok to not be ok” (@projectitsoknottobeok) - https://www.facebook.com/projectitsoknottobeok.

________________________________________________________________________

It’s ok not to be ok (Kas slēpjas aiz “normāli”) ir Eiropas Solidaritātes korpusa projekts, kura mērķis ir sniegt uz zinātniskiem pētījumiem balstītu informāciju par garīgo veselību un piedāvāt praktiskus risinājumus. Ideja par projektu radās aktīvai jauniešu grupai Jūrmalā pēc tā, kad viņi novēroja, cik ļoti viņu vienaudžu vidū ir izplatīts depresīvs, nomākts garastāvoklis, bezpalīdzības, vientulības, bezcerības, netaisnības izjūtas, motivācijas zudums, agresija. Viņu vēstījums ir vienkāršs: “Tas ir normāli, ja viss nav normāli!”

Projektu realizē biedrība “RED- Radošo Efektu darbnīca” sadarbībā ar Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centru (JIC), koordinē Laura Lazdāne (JIC).

*Projekts It’s ok not to be ok tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Vieta

Online

Dalības maksa

Bezmaksas (Ceļa izdevumi apmaksāti)

Valoda

latviešu

Atslēgas Vārdi

Sociālā atbildība
Apmācības
Līdz 18 gadiem
No 18 gadu vecuma
Cits
Jaunatnes darbinieki
Neformālā izglītība
Studentiem
Pašattīstība
Erasmus+